ПОЛОЖЕННЯ
про Асоціацію
< ДУХОВНО-ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ ВИБІР >



1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Асоціація «Духовно-інтелектуальний вибір» (надалі - Асоціація) - спілка об'єднань громадян м. Харкова і області, створена з метою узгодження позицій і координації дій по сприянню затвердження у суспільстві духовно-інтелектуального пріоритету і установлення демократичного порядку, заснованого на принципах соціального діалогу. Асоціація має місцевий статус, її діяльність поширюється на територію м. Харкова і Харківської області.
1.2. Головне завдання Асоціації - просвітництво і сприяння в підготовці управлінських кадрів, налаштованих відродити добрі харківські традиції толерантності й доброзичливості, вибудувати на їхній основі демократичну культуру, гідну Харківщини. Для здійснення мети Асоціація застосовує і інші види діяльності згідно прав, передбачених Законом України "Про об'єднання громадян", а також іншими законодавчими актами України.
1.3. Асоціація діє відповідно до законодавства України, а також керується даним Положенням і внутрішнім Регламентом. Зміни в Положення вносяться за згодою не менше двох третин від загальної кількості членів Ради Асоціації. Пропозиції по внесенню змін у Положення можуть пропонуватися на будь-якому засіданні Ради Асоціації.
1.4. Асоціація заснована як спілка без статусу юридичної особи згідно рішення Ради Асоціації 7 лютого 2008р. Асоціація може мати власну емблему, бланки й інші реквізити (символіку), що реєструються в порядку, встановленому чинним законодавством.
1.5. Місце знаходження Секретаріату Асоціації: м. Харків, пр. Гагаріна, 20.

2. ЧЛЕНСТВО В АСОЦІАЦІЇ

2.1. В Асоціації існує колективне членство. Членом Асоціації може бути офіційно легалізоване Харківське обласне або міське відділення об'єднання громадян, що розділяє положення, викладені в Декларації та даному Положенні. Представляє об'єднання громадян в Асоціації її глава або іншій представник, повноваження якого засвідчується офіційним документом об'єднання.
2.2. Прийом об'єднання громадян до Асоціації здійснюється Радою Асоціації за рішенням не менш, як двох третин від загальної кількості її членів. Підставою для розгляду даного питання є заява керівника об'єднання громадян про намір увійти до складу Асоціації. До заяви додається відповідне рішення керівного органу об'єднання громадян, копії свідоцтва про реєстрацію об'єднання громадян і її уставу (положення).
2.3. Членство в Асоціації може бути припинено внаслідок:
- письмової заяви керівника об'єднання громадян про намір вийти зі складу Асоціації. До заяви додається відповідне рішення керівного органу об'єднання громадян;
- припинення існування об'єднання громадян;
- діяльності, несумісної з Декларацією і Положенням Асоціації.
Членство в Асоціації припиняється прийняттям рішення Ради Асоціації не менш чим двома третинами голосів від загальної кількості її членів.

3. ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ ЧЛЕНІВ АСОЦІАЦІЇ

3.1. У своїй спільній діяльності об'єднання громадян - члени Асоціації користуються рівними правами й несуть рівні зобов'язання.
3.2. Кожен член Асоціації має право:
- брати участь в виробленні і реалізації її політики та в заходах Асоціації;
- вносити в органи Асоціації свої пропозиції і документи;
- отримувати інформацію з питань діяльності Асоціації;
- розраховувати на підтримку Асоціації, захист нею своїх законних прав та інтересів;
- вільно виходити зі складу Асоціації.
3.3. Кожен член Асоціації зобов'язаний:
- дотримуватись у своїй діяльності положень Декларації та даного Положення, норм високої політичної культури, демократичних процедур і бути толерантними до опонентів;
- дбати про зміцнення авторитету Асоціації, її членів;
- виконувати рішення, прийняті за його підтримкою.

4. ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ АСОЦІАЦІЇ

4.1. Діяльність Асоціації організується шляхом прийняття і виконання колегіальних рішень її керівного органу – Ради Асоціації, до складу якої входять по одному повноважному представнику від кожного члена Асоціації.
Рішення приймаються, як правило, на засіданнях Ради Асоціації. Можливе прийняття рішень і за допомогою збору підписів повноважних представників під проектом рішення. Рішення на засіданні приймаються, за винятком окремих випадків, передбачених даним Положенням, простою більшістю від присутніх. Рішення, прийняте за допомогою збору підписів, є правочинним, якщо за нього проголосувало більше половини складу Ради Асоціації.
Виконання рішення обов'язково тільки для тих, хто проголосував за його прийняття. При проведенні заходів і реалізації проектів можуть брати участь не тільки члени об'єднань громадян, що входять в Асоціацію, але і інші фізичні особи.
4.2. Організація спільної діяльності членів Асоціації здійснюється також за допомогою наступних інституцій:
- керівна особа Асоціації – Голова Асоціації;
- виконавчий орган Асоціації  Секретаріат (секретар) Асоціації;
- контрольний орган Асоціації  Ревізійна комісія (ревізор) Асоціації.
Голова й Ревізійна комісія (ревізор) Асоціації обираються на строк не більше 2-х років на засіданні Ради Асоціації. Пропозиція по мотивованому достроковому переобранню Голови Асоціації може бути розглянуте на будь-якому засіданні Ради Асоціації.
4.3. Голова Асоціації:
- особисто відповідає за організацію діяльності Асоціації, скликає та відкриває засідання Ради Асоціації;
- без доручення представляє Асоціацію в зовнішніх стосунках;
- здійснює загальне керівництво Секретаріатом Асоціації.
4.4. Рада Асоціації:
- координує поточну діяльність членів Асоціації;
- обирає Голову Асоціації, обговорює та затверджує його звіт;
- обирає Ревізійну комісію (ревізора), заслуховує та затверджує її звіт;
- за поданням Голови Асоціації призначає та звільняє керівника Секретаріату (секретаря);
- припиняє діяльність Асоціації. Це рішення приймається кваліфікованою більшістю, не меншою ніж дві третини голосів від загальної кількості членів Ради Асоціації.
4.5. Секретаріат (секретар):
- веде облік членів Асоціації та місцевих організацій, що входять до її складу;
- забезпечує проведення засідань Ради Асоціації, організовує виконання її рішень;
- веде та зберігає документацію Асоціації.
4.6. Ревізійна комісія (ревізор) - розглядає пропозиції; скарги та заяви членів Асоціації і приймає рішення щодо них;

5. ОРГАНІЗАЦІЯ ЗАСІДАНЬ РАДИ АСОЦІАЦІЇ

5.1. Засідання Ради Асоціації скликається її Головою Асоціації не рідше одного разу на місяць. Засідання є правомочним, якщо в його роботі беруть участь повноважні представники не менше половини членів Асоціації.
5.2. Проект порядку денного, дата, час й місце проведення чергового засідання Ради Асоціації визначаються на попереднім засіданні.
5.3. Позачергові засідання Ради Асоціації можуть бути скликані за ініціативою Голови Асоціації, а також за письмовою вимогою-ініціативою не менше однієї третини від загальної кількості членів Асоціації. Скликає позачергове засідання Голова Асоціації або представник ініціаторів.
5.4. Процедурні питання проведення засідань Ради Асоціації визначаються Регламентом, або рішеннями більшості присутніх , які не суперечать Регламенту.
5.5. Будь-який член Ради Асоціації може запропонувати додатково до поточного проекту порядку денного будь-яке питання. Рішення про його прийняття до розгляду приймається більшістю від присутніх на засіданні.
5.6. Відкриває засідання Ради Асоціації Голова Асоціації. Першим питанням, яке він порушує, є питання головуючого на засіданні. Рішення приймається більшістю від присутніх.
У випадку відсутності Голови Асоціації головує член Ради Асоціації, обраний на засіданні більшістю від присутніх.
5.7. Засідання Ради Асоціації можуть бути закритими й відкритими. На закритих засіданнях можуть бути присутніми тільки повноважні представники членів Асоціації й особи, спеціально запрошені. На відкритих засіданнях можуть бути присутніми також прихильники Асоціації.

6. ПОРЯДОК ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ І ДОКУМЕНТІВ АСОЦІАЦІЇ

6.1. Проекти рішень і документів Асоціації готують, як правило, секретаріат і робочі групи. Поряд з цим, будь-який повноважний представник члена Асоціації може запропонувати проект документа для розгляду його Асоціацією. Проект повинен бути розмноженим в необхідній кількості й запропонованим до порядку денного. Мова документа ( українська або російська) за бажанням автора.
6.2. Будь-який документ, розглянутий на засіданні Ради Асоціації, обов'язково проходить такі стадії, як прийняття за основу, прийняття виправлень до кожної статті й прийняття в цілому. Якщо документ не вдається прийняти протягом одного засідання, для його редагування в період між засіданнями може бути обрана редакційна комісія, і документ може допрацьовуватися доти, поки буде прийнятий, або знятий із розгляду.
6.3. Прийняті документи, якщо буде потреба, підлягають підписанню. Підписання здійснюється повноважними представниками членів Асоціації за абеткою їхніх прізвищ, вслід можуть підписатися прихильники Асоціації.
6.4. Підписанню підлягають два екземпляри документа, при цьому один екземпляр передається на зберігання в Секретаріат. Якщо буде потреба, може бути підписана більша кількість екземплярів документа.
6.5. Документ, прийнятий і погоджений з усіма членами Ради Асоціації підписується фразою "Асоціація «Духовно-інтелектуальний вибір»".
Якщо документ прийнятий більш ніж двома третинами голосів від загальної кількості членів Ради Асоціації, то документ підписується "Від Асоціації «Духовно-інтелектуальний вибір»", а далі - ПІБ повноважних представників, їх підписи й назви об'єднань громадян, які погодилися підписати цей документ.
У інших випадках документ виходить від імені тих об'єднань громадян, які проголосували за нього. Ім'я Асоціації при цьому не згадується.

7. МІСЦЕВІ ОРГАНІЗАЦІЇ АСОЦІАЦІЇ

7.1. Місцевими організаціями Асоціації є її районні, міські, районні в містах, сільські та селищні організації. Місцеві організації Асоціації утворюються згідно з адміністративно-територіальним устроєм області, їхня діяльність поширюється на територію відповідних адміністративно-територіальних одиниць. Місцеві організації Асоціації легалізуються шляхом повідомлення про заснування.
7.2. Місцеві організації Асоціації, які діють в адміністративно-територіальних одиницях нижчого рівня, входять до складу місцевих організацій Асоціації, які діють в адміністративно-територіальних одиницях вищого рівня.
7.3. У місцевих організаціях Асоціації існує виключно колективне членство. Членами місцевої організації Асоціації можуть бути відповідні організації її членів, інших організацій, а також організації, легалізовані у відповідних адміністративно-територіальних одиницях. У складі кожної організації Асоціації має бути не менше двох членів.
7.4. Місцеві організації Асоціації утворюються на установчих засіданнях рад повноважних представників і набувають статусу організації Асоціації після їх визнання Радою Асоціації.
7.5. Місцева організація Асоціації може бути ліквідована як за власним рішенням, так і за рішенням Ради Асоціації в разі порушень організацією норм даного Положення.
7.6. Місцеві організації Асоціації:
- беруть участь у виробленні й реалізації політики організацій Асоціації вищого рівня;
- працюють над ефективним вирішенням місцевих проблем та оприлюднюють свою позицію;
- координують роботу місцевих організацій Асоціації, які входять до їхнього складу, надають їм допомогу у вирішенні нагальних та перспективних місцевих проблем;
- займаються іншою діяльністю, не забороненою чинним законодавством.
7.7. Організація діяльності місцевих організацій Асоціації здійснюється у такий же спосіб як і діяльність Асоціації на обласному рівні згідно даного Положення (п. 4,5,6).


8. ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ АСОЦІАЦІЇ АБО ЇЇ ОРГАНІЗАЦІЙ. РЕОРГАНІЗАЦІЯ АСОЦІАЦІЇ

8.1. Діяльність Асоціації може бути припинена на засіданні Ради Асоціації в порядку, визначеному цим Положенням або за рішенням судових органів у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2. Діяльність будь-якої організації Асоціації припиняється, якщо в її складі залишилося менше двох членів. Діяльність місцевої організації може бути припинена рішенням її засідання або рішенням Асоціації в порядку, визначеному цим Положенням.
8.3. Рішення про реорганізацію Асоціації приймається на засіданні Ради Асоціації у порядку, визначеному цим Положенням.
8.4. Після припинення діяльності Асоціації припиняється діяльність усіх її організацій.

ПРИЙНЯТО установчим засіданням Ради Асоціації «Духовно-інтелектуальний вибір», протокол №1 від 7 лютого 2008 р.