Про народовладдя.
30 років Україна борсається в своєму болоті, занурюючись все глибше в трясовину корупції. Народ не рахуючись з жертвами намагається змінити ситуацію в країні. Чим жоще боротьба за зміну прогнившої влади, тим нижче рівень життя народу після зміни влади. А причина невдач в тому, що після революцій народ втрачає контроль над владою. Не маючи механізму зворотної дії до вибраної їм же ВР народ протестує проти свавілля влади безплідними мітингами. Встановлення постійного зворотного впливу на владу для корекції її дії, це і є ознака справжнього народовладдя. Сприйняття такої потреби і готовність її втілювати є тестом на патріотичність політичних та суспільних сил будь якого формату.
Суть народовладдя в створенні та контролі влади прямим волевиявленням через референдуми та прийняттям законів, що визначають доленосні моменти життя суспільства. Народовладдя це і додатковий метод управління країною через механізм впливу на рішення влади або пряме прийняття рішень. Конституція України забезпечує достатньо можливостей впровадити народовладдя в реальне функціонування шляхом безпосередньої демократії.
Успішним народовладдя можливе лише при створенні системної послідовності: вибори, контроль, відозва, проміжні та чергові вибори. Розробка впровадження необхідних законів це і є місія об’єднаних українських сил по становленню народовладдя при активному схваленні народу. Змінити країну крім народовладдя іншого методу не існує. Нема жодної партії, яка націлена інакше ніж на отримання особистого входження до влади. Народ вже проник розумінням, що покращення добитись він зможе тільки шляхом самореалізації. Потрібно змогти запалити світло ідеї, щоб захопити дією активну масу суспільства.
На відміну від інших форм управління реальне народовладдя найбільш дозволяє розкрити потенціал творчості мас. Відчуття народом причетності до реального управління сприятиме самовідданому вирішенню виникаючих проблем. Створить в ньому почуття справжнього господаря своєї долі. Піклуючись про своє благополуччя народ стане справжнім ГОСПОДАРЕМ КРАЇНИ. Влада не дається, влада береться. Як за будь-яку владу за реальне народовладдя потрібно боротися. Усвідомленість народом необхідності боротьби за свої права і активне включення його в цю боротьбу є умова з якою можливо здійснити впровадження реального народовладдя. Організація усвідомленого народного руху за втілення дієвого механізму народовладдя є завдання патріотичних сил України. У конституції закладена потенційна можливість принятия народовладдя і її необхідно реалізувати прийняттям відповідних чинних законів.
Однією з найбільш дієвих этапов безпосередньої демократії є вибори. Саме вони дозволяють перетворити волевиявлення громадян України у волю Українського народу під час формування представницьких органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
Це важлива необхідність народовладдя, але недостатня для логічного закінченого процесу. Будь-який процес потрібно контролювати і в процесі контролю коригувати. Отримавши контроль народовладдя отримає реальну силу. Особливо важливим і необхідним є процес контролю і відкликання обраних. Критичні поправки дій влади та точки зламу політичного та економічного життя країни вимагають рішень з використанням прямої демократії. Цими поправками є: відозва депутатів, позачергова зміна парламенту, імпічмент президента і прийняття законів, що не приймаються у ВР. Внесений до Верховної Ради на розгляд проект закону про народовладдя не містить такої можливості і по суті є безплідним. Найважливішим завданням прихильників народовладдя є внесення цих пунктів в закон і прийняття його через ВР, або за допомогою прямої демократії. Особливо важливий для здійснення закону про народовладдя є закон про вибори, який слід переглянути. Для забезпечення дієвості народовладдя закон про вибори має бути простий і ясний, а саме…
Закон про вибори Ради забов’язаний забезпечити умови успішного функціонування парламенту та розв’язання конфліктності (це: депутат не підпорядковується рішенням партії, партія не рахується з думкою депутати, виборці не задоволені діями депутата чи партії).
І тому Закон про вибори Ради має забезпечити умови:
1.кожен депутат повинен підпорядковуватись рішенням партії та бути їй підзвітним. Інакше партія ініціює його перевибори на іншого.
2.партія повинна рахуватись з думкою депутата. Інакше він виходить з партії та іде на перевибори з іншою..
3.партія і депутати повинні бути відповідальні за передвиборчі обіцянки весь строк каденції. Інакше виборці ініціюють перевибори всіх депутатів партії.
4.кожен депутат повинен бути підзвітним виборцям та нести відповідальність за свій округ. Інакше виборці ініціюють перевибори депутата.
Тільки під загрозою відкликання обрані будуть працювати на суспільство з першого дня. І купівля місця в ВР буде ризикована інвестиція, що охолодить корупціонерів. Відозва депутатів це буде постійний важіль стимуляції депутатів.
З огляду на те, що депутати не будуть підпилювати сук на якому сидять, виборче законодавство з відозвою необхідно сформувати і провести прямою демократією-референдумом.
І невідкладно провести вибори по новому закону. Щоб народ одержав реальне народовладдя з функціями постійного впливу на владу, а не маявся 5 років.. Після нових виборів народовладдя має запрацювати для народу в повній мірі.
Народ надав Зеленському довіру з головною метою-відсторонити порошенка від влади, та позбавити країну корупції. Всі інші вимоги до Зеленського похідні.
Порошенко програв вибори і це відкрило вікно можливостей демократичним перетворенням. Але суспільство задрімало, інколи просинаючись з претензіями до Зеленського, і спить уже рік. Замість того, щоб по горячих слідах минувшої виборчої компанії зажадати прийняття законів народовладдя, для створення имунітету проти хвороб влади.
Тепер, ще важливіша місія для Зеленського – посприяти впровадженню народовладдя. Це: прийняти закон про повноправний референдум та виборче законодавство з відкритими списками і чітким механізмом відкликання депутатів. Механізм відкликання депутатів важливіший від зняття недоторканності. Бо відізваний депутат автоматично втрачає недоторканість.
Механізм відкликання змусить обраних працювати на країну, а не на себе з першого дня.
Прийняти закон про імпічмент Президента (і непотрібні будуть майдани: «Україна без кучмі, януковича, петрушенка і тп»).
Після прийняття нового виборчого законодавства провести позачергові вибори ВР, щоб відсіяти випадкових і гнилих суб’єктів.
Нинішня ВР вибрана тільки на довіри Зеленському і тому має цю довіру отримати вже по новому виборчому законодавству на позачергових виборах.
Виконавши другу важливу місію по втіленню народовладдя Зеленський стане першим дійсним Президентом, що приніс користь Україні,.
При створенні продуманої, раціональної системної послідовності дій, народовладдя стане фундаментом нового існування країни.
Час потребує нових активних ідей з творчими пропозиціями. Найбільш ефективно розвиток суспільства можна забезпечити тільки створивши продуману, раціональну низку системних відносин в суспільстві.
Система - це велика річ. Будь-яке питання (влада, навчання, медицина економіка і т.п.) потрібно вирішувати створенням раціональної системи в першу чергу, а система виховує та витребовує кадри.
Спріяння розробки та втіленню законів, які б гармонізували відносини в суспільстві – це важлива місія народовладдя.
Країні потрібна програма «Системна гармонійного розвитку суспільства».
Ніколаєнко Олександр Федорович.
Група «ГОСПОДАР КРАЇНИ - НАРОД». Прошу звернути увагу- не УКРАЇНИ, а КРАЇНИ. Бо Україна це бренд.