Возможно ли становление народовластия
в рамках действующей Конституции Украины
в рамках действующей Конституции Украины
Уважаемые коллеги, по мере поступления концептуальных материалов между участниками переписки возникла полемика по ряду принципиально важных вопросов, каждый из которых имеет смысл отдельно проговорить. Самая первая позиция, вокруг которой завязалась дискуссия, - возможно ли становление народовластия в рамках действующей Конституции Украины?
Цитирую начало разговора, который начал Михайло Роль, Заступник голови ДО "УНРада" и продолжил Марк Зобов, голова Асоціації «Духовно-інтелектуальний вибір».
Приглашаю к публичному разговору.
______________
Шановні друзі, вітаю!
Я вже звертався через Фейсбук до Марка Зобова із словами підтримки ідеї Форуму.
Демократичне об'єднання "Українська Національна Рада" (створене на основі Рішення Форуму демократичних сил 2002 року) готове увійти в Оргкомітет Форуму "Народовладдя" за певних умов, а саме:
1. Усі члени Оргкомітету мають визнати, що головною і єдиною концепцією утвердження реального народовладдя в Україні є Конституція України.
Згідно із статтею 5-ю Конституції народ є не лише "джерелом" влади, а й самою владою (носієм суверенітету - верховної влади в державі).
Це означає, що Вся влада в Україні належить народові (див. Рішення Конституційного суду України № 6-рп/2005).
У Конституції є також механізм здійснення народовладдя. Це система територіальних громад - первинних суб'єктів влади (ст. 140) і публічної власності (ст. 142). В Україні конституційна влада і власність тергромад підмінена владою ОРГАНІВ (органів державної влади та органів місцевого самоврядування).
Ці органи ніколи не створювалися (не засновувалися) територіальними громадами (ст. 143 Конституції).
Тому найголовніше завдання українців - встановити конституційний лад у державі. Якщо Конституція не буде виконана, то утвердження народовладдя не можливе! Хто добре розібрався в Конституції і Європейській хартії місцевого самоврядування, розуміє, що для втілення ідеї народовладдя наявної правової бази достатньо.
2. Члени Оргкомітету повинні до Форуму провести низку засідань для врахування всіх слушних правових (а не суб'єктивних) аргументів і винесення на Форум єдиного стратегічного плану встановлення конституційного ладу в державі.
3. На Форумі потрібно розглянути і прийняти лише один документ - стратегічний план встановлення конституційного ладу в державі.
Детальніше ці думки викладені у моєму виступі на Науково-практичній конференції (див. доданий файл).
Сподіваюсь на Ваше розуміння.
З повагою
Михайло Роль, Заступник голови ДО "УНРада"