Паспорт програми соціально-економічного прориву України.
Історична перспектива розбудови держави через розбудову місцевого самоврядування.


I. Мета Програми


Задовільнити очікування територіальних громад Країни отримати максимальний спектр якісних товарів, послуг за мінімальні кошти (жити в 4 рази краще, витрачаючи в 4 рази менше ресурсів) через:

1. Економічна незалежність (сировинна, зовнішні ресурси тощо). Усунення причин періодично виникаючих економічних криз.

2. Зростання економічної активності місцевого самоврядування та розпорядників коштів бюджетів усіх рівнів, які в т. ч. призведуть до переміщення концентрації прийняття рішень від монополій до місцевого самоврядування та самоуправління.

3. Досягнення фінансової самодостатності місцевих бюджетів, зведеного бюджету Країни.

4. Оздоровлення єнергоєкономичного житлово-комунального господарства (ЖКГ) і принципового поліпшення фінансового становища паливно–енергетичного комплексу.

5. Стабілізація тарифів на послуги енергетики та ЖКГ з подальшим їх зниженням.

6. Зняття фінансового навантаження з промпідприємств. Це стане поштовхом уперед у розвитку малого та середнього інтелектуального бізнесу, підприємництва, галузей народного господарства.

7.Забезпечення натуральними екологічно чистими продуктами сільського господарства через самокооперацію на самофінансуванні. Від зростання ВВП до справедливого розподілу ресурсів.

II.Засоби реалізації Програми


1.Скоригована економічна наука для більшості, яка спирається на виклики сьогодення, замість тієї, що існує для меншості. Ефективно діє при обмежених ресурсах Землі через незворотні і безвідсоткові інвестиції, які не потребують підвищення вартості створеного кінцевого продукту для їх повернення. Нейтралізує спрямованість діючої економічної системи спадної прибутковості, пов'язаної з тенденцією до зростання витрат. Створює власну модель господарювання в інтересах народу.

2. Концентрація первинного капіталу за рахунок зміни потоків платежів на тлі місцевого самоврядування та самоуправління.

3. Державне керування попитом та виробництвом інновацій на базі керованих інвестицій, які працюють в практичному секторі економіки. Створення моделі оптимізації управління мікроекономікою регіонів і далі макроекономікою держави, через неминучий баланс між ринковою економікою і контролем уряду завдяки симбіозу взаємного управління, який динамічно адаптує свої функціональні форми діяльності до швидко мінливих умов.

4. Нова дієва стратегія і багаторівнева тактика поведінки органів місцевого самоврядування, самоуправління та розпорядників коштів бюджетів усіх рівнів для забезпечення комфортних умов проживання громадян України, яка не заважає тій роботі в сфері економіки, що нині діє та гармонійно її посилює.

5. Розкриття потенціалу ефективного використання людського капіталу через заснування ринку стартапів. Створення вигоди одночасно і державі і місцевому самоврядуванню, пересічному громадянину, малому та середньому бізнесу.

6. Створення ринку збереження та ефективного використання ресурсів, що є джерелом для конкуренції до ринку по максимілізації витрачання ресурсів та конкуренто привабливих умов для малого, середнього та монопольного бізнесу. Зміна поведінки капіталу, який вважав, що реалізація ресурсозберігаючих технологій зменшує споживання і чистий прибуток.

7.Справедливий розподіл ресурсів при зменшенні масштабу видобутку ресурсів Землі.

III.Найближчі результати реалізації Програми


1. Держава через 6-8 місяців отримає економічний ефект, що дорівнює річному рівню. Він дозволить зняти напруженість зведеного бюджету України на 130-150 млрд. грн., а через 16-20 міс. – на 170-190 млрд. грн. з подальшим його зростанням, а також необхідність у використанні імпортного природного газу. Призведе до появи додаткової корисної електроенергії приблизно рівної потужності двох блоків АЕС практично без додаткового палива. В подальшому буде сприяти значному зросту працевлаштування, пожвавленню в аграрному секторі та інше.

2. Інвестиційно-інноваційна діяльність місцевих рад та розпорядників коштів бюджетів усіх рівнів з використанням Законів України, які раніше не працювали на місцевому рівні.

3. Підвищення ВВП при позитивних зрушеннях у складових його структури не менш, ніж в 4-4,5 рази з додатковим перетіканням коштів в навчальні заклади та охорону здоров’я.

4. Залучення нових фінансових і людських капіталів з поверненням їх через потік якісних послуг (товарів) по більш низьким тарифам, цінам, зниження частки паливно–енергетичних ресурсів та житлово–комунальних послуг у собівартості продукції, що виробляється.

5. Принципове поліпшення якості рівня життя всіх верств населення.

6. Самоприскорений темп економічного зростання, на який не впливають зовнішні умови і ресурси. Суттєве поповнення бюджетів усіх рівнів.

7. Енергетична незалежність України.


Автор та розробник Програми А.М. Ломазов 15.07.2016 Тел. (+38) 096 605 29 52 E-mail: a.lomazov@gmail.com