ПРОПОЗИЦІЯ 6. ДООПРАЦЬОВУЄМО


Шановні колеги, ми зробили черговий крок на шляху спільного формування Візії майбутнього народовладдя – визначилися з загальною схемою самоврядування в країні, починаючи з територіальної громади багатоквартирного будинку або вулиці в приватному секторі до загальнодержавної територіальної громади – народу країни. З двох запропонованих варіантів схеми:
Варіант 1. Автор Зобов М.І.
Варіант 2. Автор Лаврик В.Н.

найбільшу підтримку отримав Варіант 1, за його проголосували 8 учасників ініціативи:

1. Бушнов Валерій Васильович
2. Зубков Олександр Володимирович
3. Ломазов Анатолій Михайлович
4. Ніколаєнко Олександр Федорович
5. Олексюк Сергій Миколайович
6. Палій Віктор Миколайович
7. Петроченков Валентин Георгійович
8. Чепець Володимир Іванович.

В підтримку Варіанту 2 проголосував Денисов Олександр Костянтинович.

Тепер ми приступаємо до доопрацювання взятого за основу Варіанта 1. Які будуть пропозиції?

У процесі обговорення вже було запропоновано замінити неоднозначний термін «суспільне самоврядування». Пропоную використовувати заміст нього словосполучення «самоврядування в країні». Це буде якраз означати широке явище самоорганізації громадян країни, починаючи з територіальної громади багатоквартирного будинку або вулиці в приватному секторі до загальнодержавної територіальної громади – народу країни.

Поступила також критика від О.М. Лалака стосовно словосполучення «в формі електорату», пропоную замінити його на «в особі виборців».

Тоді наприклад визначення поняття «народовладдя» буде виглядати наступним чином:

Народовладдя - найвища форма демократії і народного суверенітету як самоврядування в країні, при якому народ країни, володар верховної влади, і його територіальні громади в межах своїх повноважень безпосередньо в особі виборців визначають засади організації і правил суспільного життя, ставлять завдання самім собі і відповідним сформованим ними органам управління, контролюють їх виконання.

Як вам цей варіант, шановні колеги?

Поступила також вже при голосуванні пропозиція від колеги А.М. Ломазова:
«Ввести понятие соборности. Например, очертить предлагаемый М.Зобовом вариант в круг и в нем написать это понятие. (Словарь Ожегова: Духовная общность многих совместно живущих людей). СОБОРНОСТЬ — понятие русской философии, означающее свободное духовное единение людей как в церковной жизни, так и в мирской общности, общение в братстве и любви. Термин не имеет аналогов в др. языках)».

У телефонній розмові Анатолій Михайлович не наполягав на використанні саме слова «соборність», головне, щоб було сказано про «братство і любов».

Вважаю цю пропозицію слушною, але ці високі слова бажано сказати с самого початку – в преамбульной частині документу який ми робимо. Як ваша думка, шановні колеги?

Очікуємо ще пропозиції по покращенню зараз вже нашого спільного документу. Він повинен бути найкращим!

З початку наступного тижня приступимо до розгляду конкретних пропозицій по органам управління. Які є міркування стосовно порядку розгляду?

З повагою,

Марк Зобов,
координатор Оргкомітету Всеукраїнського Форуму Народовладдя

095-886-73-53, mark.zobov@gmail.com