ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ № 5
від 6 серпня 2020 року


Оргкомітет громадсько-політично-наукового Всеукраїнського Форуму Народовладдя http://dialogs.in.ua/index.php?showforum=562 інформує про черговий крок на шляху підготовки спільного проекту Візії майбутнього народовладдя, що буде внесений на розгляд Форуму восени, – визначена загальна система самоврядування в країні на засадах народовладдя:

СИСТЕМА САМОВРЯДУВАННЯ
НА ЗАСАДАХ НАРОДОВЛАДДЯ


Народовладдя - найвища форма демократії і народного суверенітету як самоврядування в країні, при якому народ країни, володар верховної влади, і його територіальні громади в межах своїх повноважень безпосередньо в особі виборців визначають засади організації і правил суспільного життя, ставлять завдання самім собі і відповідним сформованим ними органам управління, контролюють їх виконання.

Народовладдя реалізується на всіх рівнях територіальної самоорганізації громадян, починаючи з територіальної громади багатоквартирного будинку або вулиці в приватному секторі до загальнодержавної територіальної громади – народу країни – згідно наступної загальної схеми самоврядування:

Нажмите для просмотра прикрепленного файла

Процес самоврядування на загальнодержавному просторі і на територіях здійснюється шляхом підготовки, прийняття і виконання рішень трьох рівнів:

1. Рішень народу країни або територіальної громади, які приймаються за допомогою механізмів прямого волевиявлення (референдум, збори тощо) і мають статус управлінських рішень найвищого рівня в країні або на відповідної території. Референдуми або збори проводяться регулярно (не рідше одного разу на рік) по стандартному набору питань (підсумки діяльності і затвердження планів розвитку тощо) та за ініціативними питаннями.

2. Рішень представницьких органів, склад яких обирається територіальними громадами, і які наділені повноваженнями приймати нормативно-правові акти, затверджувати бюджети і плани розвитку, призначати на конкурсній основі і відзивати вищих керівників виконавчих органів управління, які наділені у рамках наявного бюджету одноособовими повноваженнями формувати структуру виконавчого органу і здійснювати в ньому кадрові призначення.

3. Рішень виконавчих органів, які готують проекти рішень представницьких органів, у тому числі проекти бюджетів і програм розвитку, вносять їх на затвердження до відповідного представницького органу і забезпечують виконання. Підготовка проектів здійснюється спільно з представниками громадських об'єднань у громадських радах.
_______________________________

Це не остаточна редакція проекту загальної системи самоврядування в країні, у будь-яку мить можливо спільно доопрацювати, якщо в цьому виникне необхідність.

Зараз починається наступний етап - визначення державних органів управління, які потрібні народовладдю згідно вище вказаної загальної схеми самоврядування.

Звертаємось ко всім бажаючим прийняти участь в розробці проекту державних органів управління та подати до 12 серпня своє бачення шляхом заповнення наступної таблиці:

Назва, призначення, повноваження органу
Порядок формування складу органу

Оргкомітет нагадує також, якщо в Україні є ще автори з напрацюваннями щодо народовладдя, які не встигли з різних причин подати своєчасно матеріали, двері для них відчинені. Надсилати концепції можливе електронною поштою одночасно на адреси: palivnik@ukr.net, anatolii.kovalov@asambleya.org, mark.zobov@gmail.com.
Запрошуємо для співробітництва всіх, кому не байдужа доля України.

З повагою,
Марк Зобов,
координатор Оргкомітету Всеукраїнського Форуму Народовладдя

095-886-73-53, mark.zobov@gmail.com