20201217


На своєму першому засіданні 17 грудня 2020 р. Всеукраїнська координаційна рада розглянула наступні питання:
1. Про назву ініціативи.
2. Про документи Всеукраїнського Форуму Народовладдя.
3. Про виконання Резолюції Всеукраїнського Форуму Народовладдя.

Були прийняті наступні рішення:

1. Затвердити назву ініціативи - Всеукраїнська Платформа Народовладдя (ВПН), а також назву колективу ініціаторів – Всеукраїнська координаційна рада ВПН.

2. Затвердити з урахуванням пропозицій учасників Форуму проєкти наступних документів:
• Шлях до народовладдя
http://dialogs.in.ua/index.php?showtopic=489
• Резолюція Всеукраїнського Форуму Народовладдя
http://dialogs.in.ua/index.php?showtopic=490
• Положення про Всеукраїнську координаційну раду (ВКР)
http://dialogs.in.ua/index.php?showtopic=491

3. Організувати та виконати такі перші кроки щодо виконання Резолюції Всеукраїнського Форуму Народовладдя:

3.1. Звернутися від імені Всеукраїнського Форуму Народовладдя до громадянського суспільства України, Верховної Ради України і Президента України з пропозицією спільними зусиллями організувати і провести Всеукраїнський референдум, на якому затвердити новий конституційний лад України на засадах народовладдя, розглянувши до цього шляхом організації загальноукраїнського суспільного діалогу всі запропоновані авторами варіанти концепцій народовладдя, включаючи Доктрину народовладдя, розроблену під керівництвом Оргкомітету Форуму спільно з авторами концептуальних матеріалів Форуму, і сформувавши єдину концепцію народовладдя як основу нового конституційного ладу. Провести консультації з цього приводу з Президентом України та керівництвом Верховної Ради України.

3.2. Шляхом консультацій з громадськістю організувати всеукраїнський процес спільної, за участю в обговоренні всіх бажаючих громадян України, розробки проектів:
• Суспільного договору (декларації народного суверенітету, акту національного відновлення …), що повинен містить візію майбутнього України - мету, базові цінності і принципи спільного українського буття.
• Доктрини народного господарства України - сфери спільної трудової діяльності громадян України щодо виробництва та розподілу благ.

3.3. З метою здобуття народом України і його територіальними громадами повноцінної суб'єктності – здатності і можливості виробляти, виражати і здійснювати свою волю - здійснити перший крок - ініціювати створення на всіх інтернет-ресурсах представницьких органів місцевого самоврядування та Верховної Ради України інтернет-сервісів з форумними майданчиками для дискусій і голосування з потрібних громадянам питань електронним чином. Ввести таким шляхом в дію та зробити нормою життя консультативне опитування громадян на всіх рівнях місцевого самоврядування і на загальнодержавному рівні на сучасній технологічній основі за допомогою відкритого інтернет-голосування - без організації виборчих дільниць та інших пов'язаних з цим дорогих процедур. Реалізація цього не вимагає законів, досить прийняття Положень про консультативні опитування представницькими органами управління.

Створення таких форумних майданчиків дозволить більш успішно просуватися в вирішенні інших завдань щодо суб’єктивізації територіальних громад, в першу чергу – прийняття територіальними громадами Статутів або поправок та доповнень до існуючих, якщо вони вже були раніше прийняті.