Помощь - Поиск - Пользователи - Календарь
Полная версия этой страницы: Проект Положения
Портал: > Общественные организации, политические партии, клубы, объединения, етс... > Совет Старейшин Харьковской области > О нас > Инициирование
Марк Зобов
В прошлом году на Международном круглом столе "Методологические основания современного социального проектирования" http://dialogs.in.ua/index.php?showforum=316 обсуждался предлагаемый для введения новый общественный институт - Совет старейшин, призванный обеспечить эффективное функционирование механизмов прямого народовластия. Идея создания этого института выносится сейчас на более широкую аудиторию, принимая во внимание значимость и актуальность темы прямого народовластия. Представляю вашему вниманию проект Положения о Совете старейшин Харьковской области.

ПРОЕКТ

Рада старійшин Харківської області

ПОЛОЖЕННЯ


1. Місія і завдання
Рада старійшин Харківської області (далі – Рада старійшин) є зібранням досвідчених і авторитетних представників територіальних громад, що покликане забезпечити науково обґрунтоване управління в найбільш проблемних сферах суспільного життя, які визначаються Радою старійшин.
Рада старійшин виконує свою місію публічно у взаємодії з органами місцевої влади та самоврядування шляхом організації широкої суспільної підтримки своїх ініціатив і несе відповідальність за виконання наступних завдань:
• Забезпечення надійності та ефективності функціонування механізмів безпосереднього волевиявлення мешканців Харківської області і контролю за втіленням в життя результатів волевиявлення.
• Організація публічної за участю територіальних громад розробки довгострокових стратегічних планів розвитку області і контроль за їх виконанням.
• Формування регіональних моральних норм і контроль за відповідністю життєдіяльності області цим нормам, виконання функцій морального арбітра, виховання підростаючого покоління і передавання дітям життєвого досвіду.

2. Членство
2.1. Вимоги до членів Ради старійшин.
Членом Ради старійшин (старійшиною) може бути громадянин України, який проживає на території Харківської області, досяг пенсійного віку, є сімейною людиною, має дітей та онуків, користується повагою серед населення територіальної громади і здатний бути відповідальним за реалізацію завдань Ради старійшин.
2.2. Порядок обрання складу Ради старійшин.
2.2.1. Старійшини обираються з числа кандидатів на невизначений термін у кількості, що не може перебільшувати 27 осіб.
2.2.2. Кандидати в старійшини висуваються на зборах територіальних громад, трудових колективів, громадських об’єднань, профспілок, релігійних організацій. Кандидат повинен мати підтримку не менше 100 мешканців області, що підтверджується письмово.
2.2.3. Обрання старійшин здійснюється на обласних зборах представників духовно-інтелектуальної еліти територіальних громад області. Представники на обласні збори обираються безпосередньо виборцями або конференціями представників духовно-інтелектуальної еліти (рад старійшин) територіальних громад області.
2.3. Порядок припинення членства у Раді старійшин.
Припинення членства у Раді старійшин настає внаслідок:
• відкликання старійшини суб’єктом, що висував його кандидатуру, з письмовим підтвердженням відклику не менше від 100 мешканців області, після затвердження Радою старійшин;
• недостойного вчинку, який обговорюється на зборах Ради старійшин з прийняттям відповідного рішення;
• поважних обставин – від’їзд на інше місце проживання, хвороба тощо.

3. Організація роботи
3.1. Рада старійшин працює гласно.
3.2. Основною формою роботи Ради старійшин є збори Ради старійшин, які скликаються по мірі необхідності, але не рідше одного разу на місяць.
3.3. Для організації роботи на зборах Ради старійшин обираються голова, заступники голови і секретар Ради старійшин терміном на 1 рік.
3.4. Рішення зборів Ради старійшин приймаються консенсусом. Якщо хоча б один член Ради старійшин не згоден з запропонованим рішенням, рішення не приймається і його проект відкладається для більш глибокого вивчення і доопрацювання з подальшим внесенням на повторне голосування.
3.5. Офіційна інформація від імені Ради старійшин доводиться головою Ради старійшин або заступником голови за дорученням голови чи Ради старійшин.
3.6. Рада старійшин організує свою роботу по напрямках, відповідно до завдань, передбачених цим положенням, в найбільш проблемних сферах суспільного життя, які визначаються Радою старійшин. Рада старійшин має право запрошувати до співпраці будь яких третіх осіб, які будуть діяти в інтересах мешканців Харківської області.
3.7. У зборах Ради старійшин за згодою Ради старійшин мають право приймати участь будь які громадяни територіальної громади, які повинні повідомити секретаря Ради старійшин про свою участь у зборах Ради старійшин не пізніше ніж за добу до початку зборів Ради старійшин. Учасники зборів Ради старійшин мають право задавати запитання щодо питань порядку денного.
3.8. Діяльність Ради старійшин забезпечується за рахунок обласного бюджету та інших надходжень.

4. Прикінцеві положення
4.1. Положення про Раду старійшин та зміни до нього приймаються рішенням виборців Харківської області.




Проект Положення розроблене робочою групою Харківської обласної координаційної ради зі сприяння самоорганізації населення у складі:

Товстяк М.О. – керівник Харківської регіональної громадської організації «Система», перший заступник люстраційного комітету Громадської ради при Харківської обласної державної адміністрації. 050-302-07-65

Пилипко А.Г. – координатор Харківського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Сила і Честь», член Громадської ради при Харківської обласної державної адміністрації. 0991683497

Зобов М.І. – голова Асоціації «Духовно-інтелектуальний вибір», член комітету з питань самоврядування Громадської ради при Харківської обласної державної адміністрації. 095-886-73-53
Vadimpetrich
Або досвідчених і мудрих, або науково обгрунтоване. Це різні підходи.
Загалом я вперше бачу в документі оргпроекту компліменти членам органу управління.
Далі не пішов, бо треба зробити вибір: орган орієнткюується на еврістику у своїх рішеннях чи наукове обгрунтування.
Чи це можливо взагалі, я не знаю, ну, подивимось, що скажуть люди.
Можливо ті, хто буде обирати.
Чи ті, хто готується бути обраним.
Марк Зобов
Цитата(Vadimpetrich @ 14.10.2015, 16:36) *
Або досвідчених і мудрих, або науково обгрунтоване. Це різні підходи.
Загалом я вперше бачу в документі оргпроекту компліменти членам органу управління.
Далі не пішов, бо треба зробити вибір: орган орієнткюується на еврістику у своїх рішеннях чи наукове обгрунтування.
Чи це можливо взагалі, я не знаю, ну, подивимось, що скажуть люди.
Можливо ті, хто буде обирати.
Чи ті, хто готується бути обраним.

Вы забыли еще "авторитетных" icon_smile.gif
Это не комплименты, а характеристики тех, кто достоин быть избранным в Совет. В п. 2.1. "Вимоги до членів Ради Старійшин" имеются дополнительные требования, в том числе: "користується повагою серед населення територіальної громади і здатний бути відповідальним за реалізацію завдань Ради Старійшин."
Это Положение предполагается утвердить решением избирателей области, поэтому это не хвала себе любимым членам Совета. icon_smile.gif
Руководствоваться при принятии своих решений члены Совета должны и разумом, и сердцем. Вопросы нравственного выбора, над которыми им придется трудиться в первую очередь, этого и потребуют.
Vadimpetrich
Користується повагою - це з характеристики.
А от вибори - то серйозно. Треба прописати.
Втім, то дрібне питання у порівнянні з зауваженнями стосовно Концепції. Тої системи (умовна назва народовладдя), що розглянута тут: http://politiko.ua/blogpost129586
Принагідно треба зазначити, що цей ресурс - Діалог - забув сповістити мене про відповідь на пост. То дрібниця, але вона характерна для маловживаних засобів. Я з самого початку наших контактів казав, що тут не буде людей. Як хочемо широкого залучення - на Фейсбук.
О, ще й посилання не працює. Воно вірне треба копіювати і вставлятя прямо у браузері. Перевіряв.
Марк Зобов
Цитата(Vadimpetrich @ 4.11.2015, 14:40) *
А от вибори - то серйозно. Треба прописати.

Да, это самое важное и сложное.
Цитата(Vadimpetrich @ 4.11.2015, 14:40) *
Втім, то дрібне питання у порівнянні з зауваженнями стосовно Концепції. Тої системи (умовна назва народовладдя), що розглянута тут: http://politiko.ua/blogpost129586

Вот не люблю я на Политико дискутировать, там крайне ограниченные функциональные возможности при написании постов. Потому я и предлагаю перенести дискуссии сюда на форум. И, кстати, Вадим Владимирович, я просил Вас перенести две ваши темы по народовластию из этой папки в папку по народовластию http://dialogs.in.ua/index.php?showforum=346 , там я готов обсуждать. А здесь эти темы совершенно лишние, они не имеют отношения к теме инициирования процесса по созданию Совета старейшин. Вы же вроде согласились перенести. За чем задержка?
Цитата(Vadimpetrich @ 4.11.2015, 14:40) *
Принагідно треба зазначити, що цей ресурс - Діалог - забув сповістити мене про відповідь на пост. То дрібниця, але вона характерна для маловживаних засобів. Я з самого початку наших контактів казав, що тут не буде людей. Як хочемо широкого залучення - на Фейсбук.
О, ще й посилання не працює. Воно вірне треба копіювати і вставлятя прямо у браузері. Перевіряв.

Яке посилання не працює? У мене все працює.

А оповещение я попрошу наладить.

В фейсбуке - обмен оперативной информацией, не более того. Работать с документами крайне неудобно.
Для просмотра полной версии этой страницы, пожалуйста, пройдите по ссылке.
Русская версия IP.Board © 2001-2024 IPS, Inc.